Podkręcony Ati Radeona HD 7770

Gru 07, 12 Podkręcony Ati Radeona HD 7770

W sprzedaży pojawiła się nowa karta tajwańskiej firmy TUL, właściciela układów graficznych Vertex3D. Tul wprowadza do polski nowy model Radeona HD 7770 – X-Edition V2.  Wprowadzono sporo zmian w porównaniu do wersji pierwszej – ma inny system chłodzenia, inne złączą, krótsze PCB i niżej taktowany GPU. Pierwszy HD 7770 X-Edition miał bardzo wysokie taktowanie , przy bardzo niskiej cenie karty – 1150 MHz. Częstotliwość GPU w nowej wersji wynosi już tylko 1100 MHz. Zegar pamięci RAM o pojemność 1 GB, pozostał na poziomie 1250 MHz. Nowy HD 7770 X-Edition korzysta z krótszego PCB,  pierwsza wersja miała dłuższą płytkę.  Aluminiowy radiator umieszczony na nowej karcie jest również mniejszy podobnie jak  wentylator. W porównaniu do poprzedniego modelu niewiele zmieniło się w tej kwestii – producent zastosował mniej zabudowaną osłony chłodzenia. Zmieniono również gniazda,  Radeon HD 7770 X-Edition V2 ma  zamiast dwóch gniazd mini-DisplayPort i jednego gniazda DVI zastosowano tutaj dwa gniazda  DVI oraz jedno DisplayPort (pełnowymiarowe). Na karcie znajdziemy również  wyjście HDMI.

Oficjalna cena karty Vertex3D to 429 złotych. Za tę kwotę można obecnie kupić wyjajniejszą wersjęl V1, więc wybór nie jest łatwy. Można się spodziewać, że z uwagi na niskie taktowanie w przyszłości karta X-Edition V2 stanie się tańsza od poprzednika.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Układy chłodzenia cieczą Enermax ELC120 i ELC240

Firma Enermax produkująca układy chłodzące ogłosiła wprowadzenie do oferty trzech nowych kompaktowych układów do chłodzenia cieczą. Nowe układy chłodzenia wykorzystują bardzo wydajne wentylatory oraz są...

Zamknij